Data publikacji: 1 kwietnia 2021
|Aktualności, ProME

Zapanujmy nad pandemicznym chaosem – druga debata na łamach Rzeczpospolitej

Zapraszamy na drugą debatę pt.: „Modele matematyczne wspomagające procesy decyzyjne w zarządzaniu epidemią” organizowaną przez dziennik Rzeczpospolita.

Tym razem podejmujemy zagadnienia związane z chaosem decyzyjnym i podejmowanymi strategiami zarządzania. Analizujemy, czy system przygotowywany przez Zespół Ekspertów Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii UKSW jest odpowiedzią na te problemy i co stoi na przeszkodzie, aby decydenci w dużo bardziej skuteczny sposób mogli zarządzać Państwem w czasie pandemii. Nasi eksperci poruszają również niezwykle ważny dziś temat szczepionek i powodów braku zaufania społeczeństwa do szczepień.

W drugiej debacie Rzeczpospolitej udział biorą:

Dr Paweł Grzesiowski – doktor n. med., pediatra, wakcynolog, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do walki z COVID-19
Prof. n. med. Wojciech Maksymowicz – kierownik Katedry Neurochirurgii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Prof. Andrzej Fal – kierownik Kliniki Alergologii i chorób płuc Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, profesor uczelni Collegium Medicum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Prof. dr hab. Andrzej Szałas – profesor, Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego
Prof. dr hab. Marek Niezgódka – Dyrektor Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii UKSW – kierownik projektu ProME

YouTube video