Data publikacji: 28 lipca 2021

Prof. dr hab. Marek Niezgódka odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odznaczenia Polski

28 lipca 2021 r., w Pałacu Prezydenckim, odbyła się uroczystość wręczenia orderów i odznaczeń państwowych. Wśród osób uhonorowanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę znalazł się Pan prof. Marek Niezgódka. Dyrektor Centrum CNT odebrał z rąk Andrzeja Dery, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej.

Order ustanowiony w 1921 r. nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną, za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami.