Data publikacji: 31 marca 2021

Prof. dr hab. Marek Niezgódka na temat wykorzystania technologii cyfrowych w medycynie

29 marca, na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, podczas wykładu pt.: „Transformacja cyfrowa w nauce – czas cyfrowej medycyny”, Dyrektor Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego – prof. dr hab. Marek Niezgódka, mówił o cyfryzacji diagnozowania i leczenia pacjentów.

„Cyfrowa medycyna to wykorzystanie wszelkich możliwości technologii cyfrowych dla celów medycznych. (…) Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu informacji dostępnych w formie cyfrowej można precyzyjnie scharakteryzować stan choroby konkretnego pacjenta, więc jest już dzisiaj wyobrażalny na szeroką skalę model, w którym terapie dla konkretnego człowieka przygotowuje się w sposób, który uwzględnia jak najbardziej dokładnie charakterystykę jego choroby, jego stan zdrowia i cechy osobowe.”

Prof. dr hab. Marek Niezgódka

Posłuchaj wywiadu z prof. dr hab. Markiem Niezgódką

Obejrzyj nagranie wideo

Wykład profesora prof. dr hab. Marka Niezgódki był transmitowany za pośrednictwem serwisu Facebook przez Uniwersytet medyczny w Lublinie. Udostępniono również nagranie wideo transmisji.

Więcej o wydarzeniu | Galeria zdjęć

Źródło: Polskie Radio Lublin