Data publikacji: 13 maja 2021

Ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński wyróżniony prestiżową nagrodą Wizjoner Zdrowia 2021

Ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, były Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, obecnie związany z Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii UKSW został wyróżniony prestiżową nagrodą Wizjoner Zdrowia 2021 tygodnika „Do Rzeczy”.

Wizjonerzy zdrowia, jak czytamy w tygodniku, to osoby „które mają odwagę patrzeć w przyszłość, planować i wprowadzać zmiany w medycynie i systemie ochrony zdrowia”. Poniżej prezentujemy tekst opublikowany na stronie internetowej tygodnika.

Humanista w Medycynie: Ks. Prof. Stanisław Dziekoński
Rektor UKSW w latach 2012-2016 i 2016-2020, twórca wydziału medycznego UKSW.
Ks. Profesorowi Stanisławowi Dziekońskiemu udało się zrealizować ideę Jana Pawła II: stworzenia wydziału medycznego na uczelni katolickiej. Wizją ks. Profesora jest nowoczesny wydział medyczny, który kształci studentów na światowym poziomie, przyszłych lekarzy, pielęgniarki, którzy będą potrafili korzystać z nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji, ale jednocześnie dla których ważne jest pojęcie oddania pacjentowi. Ks. Profesor wielokrotnie podkreśla, że od lekarza, pielęgniarki, całego personelu medycznego – podobnie jak od nauczyciela czy księdza – oczekuje się nie tylko wiedzy i wykształcenia, ale także wrażliwości i empatii”.

fot. Piotr Woźniakiewicz

Źródło:

• DoRzeczy.pl
  • K. Pinkosz, WIZJONERZY 2021, „Do Rzeczy” 2021, nr 21 (426), s. 82.
  • infoWire.pl
  • PMPG Polskie Media