Data publikacji: 24 lutego 2021
|Aktualności, ProME

CNT UKSW – DEBATA „RZECZPOSPOLITEJ”: Systemy sztucznej inteligencji wspomagające procesy decyzyjne w warunkach epidemii

Jak rozwinie się epidemia COVID-19 w Polsce? Czy prognozy dotyczące rozprzestrzeniania się wirusa są dokładne i wiarygodne? Jaką rolę odgrywa w procesie prognozowania rozwoju epidemii sztuczna inteligencja? Zapraszamy do oglądania debaty „Systemy sztucznej inteligencji wspomagające procesy decyzyjne w warunkach epidemii”.

Zapraszamy do oglądania debaty na portalu Rzeczpospolitej o systemie wspomagającym zarządzanie w czasie epidemii.

Nagranie wideo debaty na kanale YouTube Rzeczpospolitej

W debacie udział wzięli:

• Wojciech Murdzek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, odpowiedzialny za naukę.
  • Dr hab. n. med. Artur Antoniewicz, urolog, konsultant krajowy w dziedzinie urologii.
  • Prof. dr hab. n. med. Wojciech Maksymowicz, neurochirurg, kierownik Katedry Neurochirurgii, Klinika Neurochirurgii, profesor Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii UKSW
  • Prof. dr hab. Andrzej Szałas, matematyk i informatyk, Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego.
  • Prof. dr hab. Marek Niezgódka, matematyk, Dyrektor Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii UKSW, kierownik projektu ProME.

Tematem debaty jest system stworzony przez naukowców Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie wspomagający zarządzanie ryzykami wynikającymi z epidemii.